INEOS - historia marki

Dołącz do rewolucji INEOS Grenadier – inspiracji zrodzonej w londyńskim pubie Grenadier, która przekształciła pasję w legendarny pojazd terenowy. Twoja przygoda zaczyna się tutaj.

INEOS - z pubu do legendy motoryzacji

Historia, która zaczęła się w jednym pubie w Londynie.

W londyńskiej dzielnicy Belgravia, w barze o nazwie Grenadier, rozpoczęła się historia, która doprowadziła do narodzin jednego z najbardziej ekscytujących projektów motoryzacyjnych ostatnich lat. To właśnie tam, sir Jim Ratcliffe, właściciel potężnego koncernu chemicznego INEOS, zaczął myśleć o nowym projekcie – INEOS Grenadier.

Sir Jim Ratcliffe jest prywatnie pasjonatem jazdy terenowej. W 2016 roku, zauważywszy lukę na rynku pojazdów offroad, postanowił ją wypełnić, wykorzystując swoje zasoby i wizję. To zamiłowanie do przygód w terenie stało się iskrą, która zapoczątkowała rozwój INEOS Grenadier

Skontaktuj się z nami

INEOS Grenadier: Z wizji do legendarnej jazdy

Podobnie jak dla Grenadiera, dla jego pomysłodawcy nie ma rzeczy niemożliwych. Jeszcze w tym samym roku narodziła się spółka INEOS Automotive, a rok później, w 2018 roku, świat obiegła wieść o Projekcie Grenadier. Brytyjscy inżynierowie zaczęli pracę nad nowym samochodem terenowym mającym podbić świat 4X4.

Cel był jeden – stworzyć samochód „Build on Purpose”: zbudowany na każdy dzień, zbudowany do pracy i, zbudowany z myślą o jeździe w terenie i dzikich bezdrożach – zbudowany dla Ciebie.

Pojazd 4X4 szyty na miarę, bezkompromisowy, wytrzymały i wygodny. Prowadzi się dobrze zarówno na drodze, jak i poza nią. W Grenadierze wykorzystano wszystkie te elementy, które każdy znający się na jeździe offroadowiec dokładał do swoich pojazdów, począwszy od potężnego 3.0 L silnika BMW z turbodoładowaniem, poprzez sprawdzoną 8-biegową skrzynię automatyczną, aż po wyprowadzone gniazda prądu, umożliwiające montaż dowolnych urządzeń bez potrzeby nawiercania dachu.

Zamontujesz na nim wszystko, dodatkowy kanister, stolik kampingowy czy namiot. Pokonasz błoto, śnieg, piach i górski szlak. Ten pojazd będzie Twoim niezawodnym towarzyszem, z którym ramie w ramie pokonasz każdą przeszkodę, przeżywając najpiękniejsze przygody życia.

Początkowo produkcja Grenadiera miała ruszyć w 2021 roku w walijskich zakładach w Bridgend. Jednak po otrzymaniu propozycji zakupu fabryki Smarta od Daimlera we francuskim Hambach, INEOS zdecydowało się przenieść produkcję właśnie tam. Ostatecznie, październik 2022 roku był momentem, w którym Grenadier zaczął zjeżdżać z linii produkcyjnej.

Teraz dostępny jest na rynkach w Europie i na całym świecie, a także tu, u nas w Długołęce. Siądź za kierownicą INEOS Grenadiera i sprawdź możliwości tego samochodu na własnej skórze.

Skontaktuj się z nami